Care Services "SERAFIN"

KONTAKT

Ośrodek Opiekuńczy “Serafin”

80-807 Gdańsk, Polska; ul. Chałubińskiego 25D (nad pocztą)

NIP 583-188-32-52; Regon 220874378

Godziny otwarcia (biuro lub kontakt telefoniczny)

Poniedziałek – Piątek  09:00 – 19:00

Sobota – Niedziela 10:00 – 14:00 (telefonicznie)OŚRODEK OPIEKUŃCZY SERAFIN
mgr Monika Kuniczuk

Misją naszego Ośrodka jest oferowanie usług w zakresie OPIEKI DOMOWEJ nad osobami starszymi, dziećmi, a także osobami niepełnosprawnymi. Działamy na terenie Trójmiasta.

Ośrodek świadczy usługi opiekuńcze osobom, które z powodu wieku, choroby, niepełnosprawności lub innej przyczyny, wymagają pomocy innych osób, a są jej pozbawione. W dzisiejszych czasach nie ma już domów wielopokoleniowych, nasze dzieci i bliscy emigrują z powodów życiowych lub ekonomicznych. Martwią się o swoich rodziców, dziadków, którzy pozostali jak sędziwe drzewa, których się nie przesadza….

 Nasze opiekunki nie zastąpią bliskich, ale mogą być namiastką rodziny i dużym wsparciem. Są również pomostem łączącym osoby starsze w ich domach z najbliższymi, którzy rozsiani po całym świecie ciężko pracując zawodowo, mają spokój i komfort w swoim codziennym życiu, wiedząc że ich kochani rodzice czy dziadkowie mają zapewnioną odpowiednią pomoc.

                    

“Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą,
zostaną po nich buty i telefon głuchy…”

ks. Jan Twardowski 

USŁUGI

Mając na uwadze potrzeby seniorów, podejmujemy wiele działań, prowadzących do poprawy jakości ich życia. Przede wszystkim oferujemy profesjonalną opiekę, jak również pomoc w opiece, czy prowadzeniu gospodarstwa domowego.

Pomagamy w zorganizowaniu możliwie najlepszej opieki dla osób starszych a także chorych, które z różnych przyczyn nie są w stanie w pełni zaspokoić swoich życiowych potrzeb. Osoby, które mają problemy z samodzielnym funkcjonowaniem lub potrzebują osoby do towarzystwa mogą liczyć na naszą pomoc. Polecamy opiekunki ciepłe, łatwo nawiązujące kontakty, umiejące przygotować posiłki, dbające o porządek jak i zrobienie zakupów.

SPRZĄTANIE

Świadczymy pełen zakres usług profesjonalnego utrzymania porządku w domu oraz biurze.

Naszą ofertę kierujemy głównie do Klientów Indywidualnych, chcących mieć wykonaną usługę sprzątania w mieszkaniu, domu, apartamencie.

INTERWENCJA

Świadczymy usługi interwencyjne trwające krócej niż miesiąc.

Pomoc w opiece nad osobą potrzebującą w domu, szpitalu – w trakcie wyjazdów, urlopów lub innych zdarzeń losowych rodziny lub opiekunów.

WSPARCIE W TWORZENIU PISM URZĘDOWYCH

Sposób, w jaki urzędy odbiorą nasze pismo zależy w stu procentach od tego, w jaki sposób zostało ono napisane.
Niestety, często Seniorzy nie potrafią tego zrobić – gubią się w odwołaniach, prośbach lub załatwieniu dla siebie odpowiedniej zapomogi.
Ośrodek Opiekuńczy “Serafin” uruchomił nową usługę. Pomożemy w napisaniu skomplikowanych pism, a nawet zadbamy o to, żeby były dostarczone w odpowiednie miejsce, we właściwym czasie. 
Usługa jest skierowana głównie do Seniorów, ale rozpatrzymy wszystkie zgłoszenia.
Masz problem z napisaniem odpowiedniego pisma? Prosimy o kontakt pod numerem telefonu 501-161-126.

Zapraszamy!

PSYCHIATRA

Wiek podeszły często bywa okresem wzmożonego lęku, spowodowanego utratą zdolności poznawczych, chorobami somatycznymi, świadomością zbliżającego się końca, śmiercią bliskich osób.

Natomiast łagodne zaburzenia poznawcze mogą prowadzić do rozwoju demencji.

Pierwsze objawy  demencji to “zapominanie” które z czasem ewoluuje w utratę pamięci wspomnień codziennych jak i odległych, problemy z koncentracją, osłabienie organizmu, brak zapału do pracy, niechęć do wykonywania jakichkolwiek czynności, złe samopoczucie, lęk przed światem i otoczeniem. 

Istnieją jednak metody łagodzące powyższe objawy, dlatego w takich przypadkach pomoc psychiatry bywa nieoceniona.

Świadczymy usługi na zlecenie Stowarzyszenia Maximiliana-Kolbe-Werk dla byłych więźniów obozów koncentracyjnych.